Elen Shubik – průvodkyně lesem

Podcast na V1 s Elen Shubik, ženou, která dokázala čelit nástrahám života, propadnout se na samé dno a zároveň se opět postavit na nohy. Ženou, která dnes pomáhá postavit se na nohy jiným lidem.

Závislost bohužel nemáme ve vlastních rukách, jinak by s ní nemělo problém takové množství lidí.

„Od alkoholu ke kokainu to byl jen kousek…“ Elen Shubik v podcastu s Oldou Tamášem

Elen si sama prošla látkovou závislostí. Závislostí na alkoholu a kokainu. Ačkoli by se mohlo zdát, že kokain, na rozdíl od velmi dostupného a společensky do značně vysoké míry tolerovaného alkoholu, je drogou vyšších vrstev, v dnešních dnech již tomu tak zdaleka není. S tvrdými drogami se setkají již děti ve škole. Obecně by se dalo říci, že jsou především tvrdé drogy mnohem dostupnější než dříve.

Závislost na alkoholu vzniká pomaleji než na tvrdých drogách a ženy jsou v 5x větším riziku než muži.

Komu se Elen rozhodla pomáhat?

Podle jejích slov jde o především o případy závislostí, které ještě nejsou v tak obludné formě nebo o ty, kteří již absolvovali léčbu a ona se je snaží nasměrovat na správnou cestu životem tak, aby nespadli zase zpátky.

Jak její „terapie“ v lese probíhají? Existuje univerzální metoda? Proč není tak jednoduché ovládnout své vlastní závislosti?

To a mnohem více si poslechněte s v podcastu s úžasnou ženou Elen Shubik. Třeba na následujícím odkazu

Oba díly podcastu si můžete také poslechnout v archivu Východočeské televize a na ostatních podcastových platformách jako je Spotify, SoundCloud, Apple Podcast a dalších.