Odvaha nevzdat se… i to je spolek Nové háro

Lucie Staňková je neuvěřitelně silná žena, která dnes stojí za skvělým
spolkem Nové háro, který pomáhá především dětem a mladým slečnám překonat nejspíš to nejtěžší období jejich života.

Co je vlastně Nové háro a jak vzniklo?

Velmi emotivní a silný příběh, bohužel ne se šťastným koncem, ale přes to s úžasným pokračováním. Začalo to v době, kdy Lucčina dcera Markétka poprvé onemocněla rakovinou, bylo jí 14 let, čekala jí chemoterapie a s ní spojená ztráta vlasů.

Podcast televize V1 s Lucií Staňkovou

Oholení Markétčiny hlavy obě obrečely…

Markétka si okamžitě nasadila paruku. Nutno podotknout, že tehdy se jednalo o ne zcela vyvedenou práci ze syntetických vlasů. Nicméně i v takové paruce se Markétka cítila lépe a méně nemocně než v šátku a vyjít do ulic bez pokrývky hlavy se neodvažovala. Po této své zkušenosti se rozhodla pomáhat dalším dětem „v nesnázích“ a to byl zrod dnes již zapsaného a fungujícího spolku Nové háro.

Spolek stále shání zdravé vlasy od dárců a následně z nich vyrábí paruky na míru potřebným. Snaží se, aby vlasy vypadaly, co nejvíce přirozeně, ale dívkám nechávají i volnost ve výběru a možnost experimentovat.

I přes to, že Markétka není mezi námi, Lucie Staňková s manželem se nevzdali a po Markétce tady zbyl odkaz. Odkaz, který má smysl a pomáhá…

Slovy se těžko vyjadřuje, co všechno tento příběh obsahuje…
Jak vzniká paruka, kdo může vlasy darovat, jak se vůbec dá taková situace zvládnout?

Pojďte si ho radši poslechnout sami…

Podcast můžete sledovat na stránkách Východočeské televize V1, na youtubovém kanálu, ale i na všech podcastových platformách jako je Spotify, SoundCloud apod.